Emlékszem, milyen lelkes voltam, amikor először megvettem a fonalamat. Egy szivárványszínű, csodás puhaság volt, és azonnal úgy éreztem: ebből valami gyönyörűt fogok horgolni. Csak aztán jött a felismerés: fogalmam sem volt, mit csinálok. 😊 Akkor kezdtem horgolás kezdőknek tananyagok után kutatni.
Az első „alkotásom” egy meglehetősen amorf valami lett, és a fonal is teljesen megnyúlt a sok bontástól. Utólag már tudom: teljesen rossz alapanyaggal kezdtem. A túl puha akril fonal és a túl vékony horgolótű hibás választás volt. Akkoriban még nem tudtam, hogy kezdőként sokkal jobban jártam volna egy vastagabb zsinórfonallal.
Aztán jött a váltás: világos, élénk színű fonal, 5 mm-es vastagság, fém horgolótű. És láss csodát – hirtelen értelmet nyertek a videók. Láttam, hova kell bökni és végre nem egy csomó lett a végeredmény, hanem egy szabályos sor. 😊
Persze voltak újabb buktatók: sötét fonallal próbálkoztam este, és alig láttam, mit csinálok. Vagy bal kézbe akartam kényszeríteni a fonalat, mert azt láttam a videóban – pedig nekem az teljesen természetellenes volt.
A legfontosabb dolog, amit megtanultam? Nincs „egy igaz út”. Kezdőként az számít, hogy örömödet leld benne, és fokozatosan fedezd fel, mi válik be neked. A többi úgyis jön magától.
Ha most te is úgy érzed, hogy kicsit elvesztél a fonalak, tűk és technikák világában, jó hír: nem vagy egyedül. És van segítség: https://horgoloegyetem.hu